LECZENIE JASKRY WARSZAWA - AN OVERVIEW

leczenie jaskry warszawa - An Overview

leczenie jaskry warszawa - An Overview

Blog Article

Osoby pochodzenia latynoskiego w wieku powyżej sixty lat również mają wyższe ryzyko wystąpienia jaskry.

Placówka ma w swojej ofercie zabiegi leczenia jaskry metodą trabekulektomii, w klinice można także poddać się jednoczesnemu zabiegowi usuwania jaskry i zaćmy. Placówka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i diagnostyczny, w tym jeden z dwóch w stolicy i niewielu w Polsce aparat badający funkcje przeżyciowe rogówki Confoscan.

Ten zabieg najczęściej stosuje się u osób po ostrym ataku jaskry, u których nie udało się obniżyć ciśnienia płynu w gałce ocznej w ciągu pierwszych kilku godzin po ataku.

Im cięższy przebieg jaskry, tym kontrole powinny być częstsze. Natomiast, po ustabilizowaniu choroby i braku oznak put upępu choroby, kontrole mogą być rzadsze. Warto jednak podkreślić, że leczenie jaskry trwa przez całe życie.

Warto wiedzieć, że interpretacja badań w kierunku jaskry może być skomplikowana, dlatego zawsze powinna być dokonywana przez doświadczonego lekarza-specjalistę.

Ostre zamknięcie kąta, to stan zagrażający widzeniu. Dochodzi do niego na skutek gwałtownego zamknięcia kąta przesączania i nagłego wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Rozwojem jaskry mogą skutkować także uszkodzenia w obrębie gałki ocznej, np. po przebytych operacjach oczu.

Również laserowe zabiegi leczenia jaskry są w zagranicznych klinikach leczenie jaskry warszawa nieporównywalnie wyższe niż w Polsce. We wspomnianych już brytyjskich placówkach Optegra zabiegi laserowej trabekuloplastyki to koszt co najmniej 800£, czyli 3600zł, natomiast dr Birch przeprowadza laserowe zabiegi leczenia jaskry w cenie 500-1000£.

Warto wiedzieć: Brak wyraźnych objawów w początkowej fazie jaskry jest niebezpieczny, ponieważ w tym czasie choroba może powodować nieodwracalne uszkodzenie nerwu wzrokowego.

Leczenie jaskry wtórnej uzależnione jest od jej przyczyny, a rodzaj zabiegu zawsze musi być dobrany do konkretnego przypadku medycznego.

Jaskra to choroba nerwu wzrokowego. Dokładnej przyczyny powstawania jaskry nie odkryto, przypuszcza się, że spowodowana jest zaburzeniem odpływu cieczy wodnistej z oka. Ciecz wodnista to substancja wypełniająca przednią komorę oka. Ma za zadanie odżywianie rogówki i soczewki oraz odprowadzanie z oka szkodliwych produktów przemiany materii.

Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Należy jednak pamiętać, że do rozwoju jaskry może dojść także u osób z prawidłowym ciśnieniem w oku.

W części przypadków zawsze istnieje możliwość stosowania kropli, nawet w dużej ilości i rezygnacja z wykonania zabiegu. Wszystko zależy od indywidulanej sytuacji, a ostateczną decyzję, po konsultacji z lekarzem podejmuje pacjent.

W obszarze leczenia jaskry stosujemy różnorodne metody, w tym farmakoterapię, laseroterapię czy zabiegi chirurgiczne. Niezwykle ważnym czynnikiem warunkującym zdrowienie jest wczesna diagnostyka, w związku z czym warto poddawać się regularnym badaniom.

Report this page